Innowacje DPDgroup poprawiają komfort życia w centrach miast

Innowacje w DPD

Innowacje DPDgroup poprawiają komfort życia w centrach miast

31 października obchodzony był Światowy Dzień Miast. Z tej okazji DPDgroup zaprezentowało swoje najnowsze inicjatywy z zakresu przyjaznej logistyki miejskiej. Projekty te są odpowiedzią na wyzwania związane z szybkim rozwojem ośrodków miejskich i koniecznością ochrony środowiska oraz racjonalizowaniem ruchu kołowego w miastach.

Przyjazna logistyka miejska na świecie według DPDgroup

DPDgroup w bliskiej współpracy z włodarzami miast wprowadza rozwiązania w zakresie przyjaznej logistyki miejskiej, które zwiększają skuteczność doręczeń i komfort życia mieszkańców miast oraz sprzyjają ochronie środowiska.

DPDgroup zobowiązała się do przestrzegania czterech najważniejszych Celów Rozwoju ONZ i koncentruje się na nich, kierując się dobrem społeczeństw.

Stąd rozwój oddziałów miejskich (tzw. urban depotów), które doręczają przesyłki za pomocą pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym, rowerami, skuterami, a nawet pieszo. Logistyka miejska DPDgroup doskonale sprawdza się w wielu miastach Europy i korzystnie wpływa na systemy, w których funkcjonują mieszkańcy miast, wnosząc mniej obciążeń środowiskowych i wygodę dla konsumentów.

W Warszawie działa kilka oddziałów miejskich, w tym modelowy punkt dzielnicy biznesowej w Warszawie, przy ul. Wołoskiej,Chronopost jest pierwszą firmą doręczającą przesyłki na terenie całego Paryża za pomocą pojazdów niskoemisyjnych, w Madrycie pojazdy niskoemisyjne co roku pokonują 50 tys. kilometrów, oddziały miejskie w Dublinie są w 100% zasilane energią z odnawialnych źródeł, w Tallinnie DPD doręcza przesyłki do automatów paczkowych, robotów przemysłowych, przydomowych schowków oraz niewielkich robotów mobilnych, zapewniając tym samym różnorodność opcji doręczenia do odbiorcy końcowego, w Hamburgu 2200 przesyłek dziennie doręczanych jest za pośrednictwem floty pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym, odział miejski w londyńskiej dzielnicy Westminster jako pierwszy korzysta wyłącznie z energii elektrycznej. DPD rozbudowuje sieć bezemisyjnych pojazdów elektrycznych na terenie całego kraju. Zgodnie z założeniami firmy w 2021 roku pojazdy takie mają stanowić 10% całej floty, poza europą sieć miejskich placówek nadań i doręczeń DPDgroup tworzy 350 punktów Pickup w Singapurze i 780 w Sao Paulo.

Zobowiązania wobec środowiska zgodnie z życzeniem klientów

Niskoemisyjne pojazdy DPDgroup wykorzystują gaz ziemny. Flota uzupełniona jest o pojazdy z napędem elektrycznym i rowery cargo. 75% tradycyjnej floty spełnia normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6.

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na przesyłkę w roku 2018 wyniosło 15,2% w porównaniu z rokiem 2013. Celem DPDgroup do roku 2025 jest osiągnięcie 30% redukcji emisji dwutlenku węgla na przesyłkę oraz zwiększenie floty pojazdów niskoemisyjnych do 5000.

DPD doręcza wszystkie przesyłki w sposób neutralny dla środowiska, bez dodatkowych kosztów dla klienta, co dało jej pierwsze miejsce w sektorze KEP w zakresie dobrowolnego równoważenia emisji CO2.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów DPDgroup wdraża innowacyjne i prowadzi zrównoważony rozwój.

• W ramach usługi Predict odbiorca z wyprzedzeniem otrzymuje informację dotyczącą okna czasowego, w którym zostanie doręczona jego przesyłka. Przez aplikacje „Moja Paczka” ma także możliwość zmiany terminu dostawy. Wzrost liczby skutecznych doręczeń spowodował zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 4%.

• Dzięki usłudze Pickup klienci otrzymują dostęp do 45 tys. punktów doręczeń w 27 krajach. Sieć przyczynia się do ograniczenia śladu węglowego. Prawie 95% odbiorców mieszka w zasięgu 15 minut od najbliższego punktu, dlatego 70% klientów przychodzi po odbiór paczki pieszo, dojeżdża rowerem, a 10% komunikacją miejską.

Dodaj komentarz