Jakie tabletki na cellulit wybrać?

cellulit

Cellulit, tzw. pomarańczowa skórka to niepoprawne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Występuje w czasie dojrzewania, podczas ciąży lub menopauzy. Spowodowany jest brakiem aktywności fizycznej, złą dietą, noszeniem obcisłych ubrań, bądź paleniem papierosów. Istnieje wiele sposobów, które pomogą w walce z cellulitem, m.in. jest nim stosowanie tabletek antycellulitowych. W zależności od rodzaju, tabletki mają za zadanie nasilić metabolizm komórkowy, który pozwoli na usunięcie tłuszczu z organizmu, pobudzić przepływ płynów ustrojowych, co pozwoli na oczyszczenie organizmu z toksyn, lub polepszyć proces pozbycia się wody i pomóc z usunięciem toksyn.

Skuteczne tabletki na cellulit – Czy są bezpieczne?

Tabletki na cellulit mogą pomóc w pozbyciu się niechcianego problemu, ale stosując je musimy pamiętać, że minusem jest obciążenie przez nie wątroby.

Pamiętaj, że będąc w ciąży lub podczas karmienia piersią nie powinnaś zażywać tabletek na cellulit. Stosować ich nie należy również przez osoby poniżej 12-go roku życia, oraz te, które mają uczulenie na jakąkolwiek substancję zawartą w ich składzie.

Musisz również uważać na to, gdzie kupujesz tabletki. Nigdy nie zamawiaj ich na internecie, ani od nieznanych ci osób, nawet jeżeli koszt takich pigułek jest o wiele niższy, niż w aptece, czy u producenta. Kupując tabletki na cellulit od nieznanych źródeł nie masz pewności czy na pewno są oryginalne.

Zaleca się przyjmować jedną lub dwie tabletki na dobę, popijając wodą.

Cellulit tabletki – Jakie substancje powinny być zawarte w składzie?

W składzie najpopularniejszych tabletek antycellulitowych możemy doszukać się substancji na bazie roślin, na przykład brzozy, bambusa, wiśni, karczoch, czy rumianku. Znaleźć także możemy kofeinę, zieloną herbatę albo wyciąg z nasion winogron.

Musimy jednak zwrócić uwagę na te, które rzeczywiście działają. Substancje, które zwalczają cellulit to między innymi olej rybi i zielona herbata, które pomogą w rozbiciu lipidów. Opuncja figowa, mniszek pospolity oraz algi morskie ułatwią pozbycie się toksyn z organizmu. Natomiast wyciąg z czerwonej herbaty i olej z ogórecznika wzmacniają naczynka. Musimy również pamiętać o bluszczu i kasztanowcu. Te substancje pomogą w poprawie krążenia.

Cellulit wodny tabletki

Cellulit wodny przejawia się napuchniętą oraz pofałdowaną skórą. Pomarańczowa skórka występuje wtedy także na kostkach nóg oraz łydkach. Na pojawienie się cellulitu wodnego wpływa to samo, co na cellulit zwykły. Tabletki na cellulit wodny stosowane są w dwóch etapach. W pierwszym etapie tabletki stosuje się w pierwszych dwóch tygodniach cyklu miesiączkowego, zaś drugi etap dotyczy kolejnych dwóch tygodni cyklu.

Cellulit a tabletki antykoncepcyjne

Duża część kobiet, która stosuje antykoncepcję hormonalną, zauważa pojawienie się pomarańczowej skórki. Stosowanie takiej antykoncepcji, przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, a to niestety przyczynia się do powstania tzw. cellulitu wodnego. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zmiana antykoncepcji, w celu zatrzymania rozwoju cellulitu. W takiej sytuacji zaleca się również picie czerwonej herbaty i udanie się do ginekologa.

Podsumowanie

Stosowanie tabletek antycellulitowych pomaga w walce z pomarańczową skórką, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowaniem odpowiedniej diety, wolnej od tłuszczów oraz cukrów. Aby pozbyć się cellulitu zaleca się pić wodę zamiast soków, ponieważ te zawierają dużo substancji słodzących oraz spożywać dużo świeżych warzyw i owoców. Powinniśmy także jeść więcej produktów pełnoziarnistych oraz gotowane jajka. Innym rozwiązaniem jest aktywny tryb życia. Aby wyeliminować problem, należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia, które zależeć będą od miejsca, w którym znajduje się cellulit. Zaleca się również chodzić na długie, relaksujące spacery oraz zapisać się na basen, aerobik albo zacząć jeździć na rowerze. Jeżeli cellulit jest na wysokim stadium i dieta oraz ćwiczenia nie pomagają, warto zacząć chodzić na regularne zabiegi kosmetyczne, które na pewno pomogą w usunięciu pomarańczowej skórki. Pamiętaj, że idealnym dopełnieniem jest stosowanie kremów antycellulitowych oraz regularne masaże miejsc dotkniętych cellulitem. Nie poddawaj się, działaj!

Dodaj komentarz