Naprawa pomp tłokowych – jak wygląda w praktyce?

pompa hudrauliczna

Pompy tłokowe to urządzenia, które stosunkowo rzadko ulegają awariom. Wynika to z ich prostej budowy. Zdarzają się jednak sytuacje, że pompa odmówi posłuszeństwa. Do kogo zwrócić się o pomoc? Jak wygląda proces jej naprawy? Podpowiadamy.

Jak wygląda naprawa pompy tłokowej?

Przebieg naprawy pompy hydraulicznej jest zależny od kilku czynników. Najczęściej zależy ona od rodzaju urządzenia, typu uszkodzenia oraz tego czy pompa posiada aktualną gwarancję. Dobra informacja jest taka, że pompy raczej rzadko ulegają awariom. Jest to spowodowane prostą budową tego urządzenia, wobec czego ilość elementów, które mogą się zepsuć jest dosyć ograniczona. W razie potrzeby warto sprawdzić w Google wyszukiwanie naprawa pomp tłokowych.

W większości przypadków naprawa polega na wymianie wadliwych elementów. Najczęściej uszkodzeniu ulegają łożyska. W takiej sytuacji należy rozebrać urządzenie, wymienić je i ponownie złożyć. Są również i poważniejsze naprawy jak np. w przypadku luzów wału. Wtedy pochylić się należy również nad poprawą montażu pompy. Chwalonym przez użytkowników za niską awaryjność modelem jest pompa ciepła Danfoss.

Naprawa pomp tłokowych – najważniejsza jest konserwacja

Aby urządzenie działało jak najdłużej ważne jest odpowiednie o niego dbanie. Idealną sytuacją byłoby gdyby osoby odpowiedzialne za jej obsługę posiadały odpowiednie ku temu szkolenia. Pomoże to zapewnić pompie odpowiednie warunki pracy. W trakcie użytkowania należy zwracać uwagę na wszelkie zmiany w pracy urządzenia. Zmiana wydawanego dźwięku może świadczyć o tym, że z pompą zaczyna dziać się coś niedobrego.

W przypadku awarii nie warto brać się samemu za naprawę. Tę pracę powinni wykonać specjaliści, wobec czego należy ją zlecić profesjonalnemu serwisowi zajmującemu się naprawą pomp. Dzięki pomocy wykwalifikowanych osób możemy mieć pewność, że usterka zostanie usunięta prawidłowo. W przypadku zepsucia się pompy warto zwrócić uwagę na gwarancję producenta. Jeżeli obowiązuje to naprawa powinna być w cenie.

Dodaj komentarz