Paczkomat®, aplikacja i innowacje w logistyce

biznes

Ze względu na swoje liczne zalety Paczkomaty® to jedna z najczęściej wybieranych form dostaw przesyłek. Każde urządzenie w Polsce jest czynne całodobowo, dzięki czemu użytkownicy mogą odbierać i nadawać paczki wtedy, gdy im to odpowiada. Na wyjęcie przesyłek ze skrytek mają zawsze 48 godzin od momentu umieszczenia ich w środku przez kuriera. InPost wprowadza także rozwiązania ułatwiające korzystanie z Paczkomatów® i usprawniające procesy e-commerce. Wśród nich istotną rolę odgrywa aplikacja InPost Mobile.

Aplikacja do odbierania paczek z Paczkomatu®

Od jakiegoś czasu możliwe jest zdalne otwieranie Paczkomatu®. Aplikacja InPost Mobile ma funkcję, dzięki której nie trzeba wpisywać danych na ekranie Paczkomatu®. Wystarczy tylko kliknięcie na smartfonie, aby drzwiczki maszyny uchyliły się, odsłaniając paczkę przed odbiorcą. Jak to dokładnie działa?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zainstaluj aplikację InPost Mobile na swoim smartfonie. Wtedy, za każdym razem, gdy adresowana do Ciebie paczka dotrze do Paczkomatu®, natychmiast otrzymasz powiadomienie. Wystarczy, że udasz się do odpowiedniego urządzenia, włączysz aplikację i na ekranie urządzenia klikniesz napis Otwórz skrytkę zdalnie. Drzwiczki uchylą się, a gdy wyjmiesz swoją przesyłkę, pamiętaj, by dokładnie je zamknąć.

Innowacje – logistyka

InPost Mobile to aplikacja do odbierania paczek z Paczkomatu – ale nie tylko. Można dzięki niej śledzić paczki, przekierowywać je, a także nadawać. Największą zaletą wysyłek za pomocą aplikacji jest to, że nie trzeba drukować żadnej etykiety, a cały proces jest szybki i intuicyjny. Wystarczy, że po uruchomieniu aplikacji klikniesz strzałkę u dołu ekranu, a następnie uzupełnisz wszystkie wymagane dane odbiorcy i gabaryt paczki. Następnie pozostaje opłacić usługę i czekać na wygenerowanie kodu nadania. Po chwili na ekranie pojawi się numer nadania oraz kod QR. Wtedy można wprowadzić cyfry w panelu Paczkomatu® lub zeskanować kod: otworzą się drzwiczki skrytki, do której będzie można włożyć paczkę.

Śledzenie paczek z InPost Mobile jest bardzo funkcjonalne, ponieważ pozwala na monitorowanie nie tylko przesyłek, na które czekamy, ale także tych, które nadaliśmy. Po wprowadzeniu numeru paczki można również śledzić przesyłki innych osób. Włączenie lokalizacji sprawia, że gdy będziesz w pobliżu Paczkomatu®, w którym czeka na Ciebie przesyłka, aplikacja od razu Ci o tym przypomni. Dzięki temu nie przegapisz terminu odbioru zamówienia.

Od niedawna w InPost Mobile można także nadawać zwroty. Osobna zakładka w aplikacji pozwala śledzić ich status. Jak wysłać zwrot? Proces jest bardzo podobny do procesu nadania zwykłej paczki. Po uruchomieniu aplikacji kliknij strzałkę z napisem Zwróć, następnie wyszukaj sklep, do którego ma dotrzeć Twój towar i uzupełnij wymagane informacje. Gdy aplikacja wygeneruje kod zwrotu, udaj się do Paczkomatu® i zeskanuj go w panelu urządzenia. Włóż paczkę do skrytki… i gotowe!

Dodaj komentarz