Podróż biznesowa – niezbędne gadżety technologiczne

Podróż biznesowa – niezbędne gadżety technologiczne

Od kiedy smartfony stały się nieodłącznym elementem wyposażenia damskiej torebki czy męskich teczek, trudno wyobrazić sobie podstawową komunikację bez przenośnych urządzeń. Technologia zawładnęła nie tylko naszym życiem codziennym, ale również zawodowym, gdzie obecność gadżetów elektronicznych nabiera jeszcze większego znacznie. Urządzenia mobilne to wielkie ułatwienie dla przedsiębiorców oraz pracowników dbających o wizerunek firmy nawet podróżując w celach biznesowych. Podczas przygotowań do business tripu należy ze szczególną uwagą kompletować zawartość służbowej walizki tak, aby charakteryzowała się optymalną wagą przy jednoczesnym spełnieniu wszelkich norm bezpieczeństwa. Przenośne urządzenia powinny zajmować w walizce ważne, jeżeli nie najważniejsze miejsce, dlatego warto z rozwagą wybierać niezbędne podczas spotkań czy targów branżowych gadżety.

Podróż służbowa: smartfon

Jego rola w kontekście podróży biznesowej jest nieoceniona niezależnie od tego, czy reprezentujemy małą, lokalną firmę czy może jesteśmy przedstawicielami holdingu o wielomilionowym kapitale obrotowym. Smartfon to dzisiaj podstawowe urządzenie zapewniające stały kontakt ze światem, a w przypadku przedsiębiorców pozwala zdalnie monitorować sytuację w siedzibie swojej firmy. Smartfon to nie tylko tradycyjne rozmowy telefoniczne – dzięki nowoczesnym aplikacjom każdy szef może w każdej chwili skontrolować pracowników wykorzystując do tego narzędzia do wideorozmowy. Ponadto, za pośrednictwem smartfona można wygodnie śledzić najważniejsze wydarzenia w danym środowisku biznesowym.

Podróż służbowa: notebook

Choć funkcje nowoczesnych smartfonów pozwalają na otwieranie dokumentów i dokonywania ich edycji niemal w każdym momencie, bardziej wygodnym do tego narzędziem wydaje się mini-laptop bądź notebook. Zdecydowanie większy ekran, który coraz częściej przybiera formę interaktywną świetnie sprawdza się w przypadku podróży służbowych. Nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala swobodnie czuwać nad prawidłowym przebiegiem podróży służbowej czy finalizacji intratnych kontraktów.

Podróż służbowa: składana klawiatura

Nie każdy przedsiębiorca jest zwolennikiem zbędnego bagażu, za jaki czasem uchodzi przenośny komputer, dlatego rozwiązaniem pośrednim jest spakowanie do walizki składanej klawiatury. Ciekawa alternatywa dla osób, którym nowinki technologiczne nie są obce, a przy tym lubią innowacyjne pomysły usprawniające codzienną pracę, nie tylko podczas podróży biznesowej.

Podróż służbowa: przenośny skaner ręczny

Coraz częściej spotykany gadżet technologiczny, który zapewnia gotowość w każdej sytuacji wymagającej szybkiego i sprawnego działania. Przenośny skaner to możliwość skanowania papierowych dokumentów w rozmiarach równych A4 bądź mniejszych, a uzyskany plik multimedialny najczęściej można konwertować do formatów obsługiwanych przez większość urządzeń stacjonarnych czy mobilnych, czyli JPEG oraz PDF.

Podróż służbowa: powerbank

Żaden przedsiębiorca czy pracownik nie powinien wybierać się w podróż służbową bez przenośnej ładowarki do sprzętów elektronicznych. Jak wiadomo, nowoczesne urządzenia mają tendencję do szybkiego zużywania energii, dlatego warto mieć zawsze pod ręką powerbank. Pojemność powerbanku powinna być dostosowana do potrzeb jego użytkownika, jednak niezależnie od przeznaczenia, warto zainwestować w sprzęt wysokiej jakości.

Dodaj komentarz