Wakacje na Krecie — jak przygotować się do wyjazdu?

Kreta jest największą Grecką wyspą, którą co roku odwiedzają tysiące turystów. Jej malownicze krajobrazy, piękne plaże, zabytki i doskonałe jedzenie przyciągają osoby zainteresowane kulturą śródziemnomorska, ale i te, które lubią wypoczywać w łagodnym klimacie. Chcąc spędzić wakacje na Krecie, warto jednak dobrze przygotować się do takiego wyjazdu. O czym należy pamiętać? Podpowiadamy. 

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem na Kretę?

Wiele osób zastanawia się, kiedy warto jechać na Kretę. Wyspa ta o każdej porze roku jest przepiękna. Jeżeli jednak zależy nam na wysokich temperaturach i ciepłej wodzie, powinniśmy wybrać ofertę wyjazdów na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/ w miesiącach wakacyjnych, a więc czerwcu, lipcu i sierpniu. W tym czasie jednak Kreta odwiedzana jest przez wielu turystów, dlatego musimy liczyć się z tłumami na ulicach. Osoby, które chcą spokojnie odwiedzać muzea znajdujące się w tym miejscu, mogą wybrać się na wyspę zimą. Kreta przepiękna jest również wiosną, kiedy można obserwować budzące się do życia drzewa i kwiaty.

Zobacz także: https://finanseibiznes24.pl/tanie-wakacje-w-grecji-czy-to-mozliwe/

Jakie dokumenty są potrzebne do wyjazdu na Kretę?

Chcąc spędzić wakacje w Grecji, nie potrzebujemy paszportu. Wystarczy jedynie dowód osobisty, ponieważ obszar ten znajduje się w Unii Europejskiej, więc Polacy jako turyści z kraju UE mają nieograniczone prawo wjazdu do tego państwa. Jeżeli jednak nie wybieramy się w to miejsce samolotem, tylko własnym samochodem, musimy mieć ze sobą ważny paszport i zieloną kartę pojazdu, ponieważ będziemy przejeżdżać przez Macedonię i Serbię.

Jeżeli na miejscu chcielibyśmy wynająć auto, wówczas musimy mieć ze sobą swoje prawo jazdy. Jeśli jednak chcielibyśmy korzystać z prywatnego samochodu, wówczas dodatkowo musimy mieć przy sobie jego dowód rejestracyjny. Warto przed takim wyjazdem wyrobić również kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której będziemy mogli korzystać w ramach NFZ z państwowych szpitali w tym kraju.

Jakie ubrania i kosmetyki spakować do walizki na wakacje na Krecie?

Jeżeli wakacje na Krecie chcemy spędzić w okresie największych upałów, czyli w czerwcu, lipcu lub sierpniu, nie możemy zapomnieć o kremie z wysokim filtrem, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Dobrze jest mieć z tobą również obuwie do chodzenia po wodzie. Jeżeli jednak wybieramy się na Kretę zimą, warto wziąć nieprzemakalne i ciepłe ubrania, ponieważ jest tam wtedy chłodno i mokro. Jeżeli będziemy chcieli zwiedzić na przykład Wąwóz Samaria, powinniśmy pomyśleć o odpowiednim obuwiu trekkingowym.

 

1 thought on “Wakacje na Krecie — jak przygotować się do wyjazdu?

Dodaj komentarz