Co wchodzi w skład usługi pogrzebowej?

Śmierć zwykle stanowi duże zaskoczenie dla rodziny. Niewielka ilość czasu, jaka zwykle oddziela ją od ceremonii pogrzebu, nie pozwala na pełne rozeznanie w ofertach różnych zakładów pogrzebowych. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie działania mogą zostać przeprowadzone w ramach usługi pogrzebowej. Sprawdź, czego możesz oczekiwać i porównaj to z ofertą zakładu, który proponuje swoje usługi w Twojej okolicy.

 

Tradycyjny pogrzeb z pełną obsługą

Tradycyjne usługi pogrzebowe obejmują wystawienie zwłok dla odwiedzających, ceremonię pogrzebową i pochówek na grobie. Tradycyjne pogrzeby są zazwyczaj najczęściej wybieranym pakietem usług, oferowanym przez większość domów pogrzebowych. Ceremonia rozpoczyna się od zorganizowania wizyty, podczas której uczestnicy mogą zobaczyć ciało i złożyć wyrazy szacunku rodzinie. Wcześniej wykonuje się balsamowanie, chociaż trumna może pozostać zamknięta zgodnie z życzeniem rodziny.

Nabożeństwo pogrzebowe następuje po wizytacji i odbywa się w domu pogrzebowym, kościele lub innym, wcześniej wybranym miejscu. Zakład pogrzebowy organizuje po wcześniejszym ustaleniu takie elementy jak modlitwy, odczytanie przygotowanych tekstów pożegnalnych i muzykę. Następnie ciało przewożone jest z procesją na cmentarz lub wskazane miejsce pochówku i składane w grobie. Może być również zorganizowane przyjęcie pogrzebowe lub poczęstunek dla rodziny i przyjaciół zmarłego, aby spotkać się po pogrzebie.

Bezpośredni pochówek

Bezpośredni pochówek, czasami nazywany niedrogim pochówkiem lub pochówkiem natychmiastowym, ma miejsce, gdy zmarły jest pochowany wkrótce po śmierci bez żadnej ceremonii pogrzebowej lub innej formalnej ceremonii. Zakład pogrzebowy uzyskuje akt zgonu i wymagane zezwolenia, przygotowuje zwłoki i organizuje transport na cmentarz w celu pochówku.

Bezpośredni pochówek jest zwykle niedrogą opcją pogrzebu, ponieważ balsamowanie ciała nie jest konieczne, a do pochówku można użyć prostego pudełka zamiast drogiej trumny. Brak ceremonialnych usług również ogranicza ogólne koszty pogrzebu, ale przy obliczaniu całkowitych wydatków należy wziąć pod uwagę koszt działki cmentarnej. Koszt działki cmentarnej zależy od jej lokalizacji.

Pełna obsługa kremacji z urną

Pełna usługa kremacji obejmuje wizytację, usługi pogrzebowe i podstawowe usługi kremacyjne. Kiedy organizowana jest wizytacja, ciało będzie zabalsamowane. Skremowane prochy są umieszczane w urnie, którą można zakopać pod ziemią lub umieścić w specjalnie przygotowanej ścianie.

Szybka kremacja

Bezpośrednia kremacja ma miejsce, gdy zmarły jest kremowany wkrótce po śmierci bez pogrzebu lub innej formalnej ceremonii. Balsamowanie nie jest konieczne, ponieważ nie ma oglądania/nawiedzenia, a do procesu kremacji można użyć kartonowego pojemnika. Bezpośrednia kremacja to niedroga opcja pogrzebu, która szybko zyskuje na popularności.

Dodaj komentarz