Czym lokal bistro różni się od restauracji?

bistro

Spacerując ulicami miast, możemy zaobserwować różne rodzaje lokali gastronomicznych. Restauracje, bary, kawiarnie… Jednym z typów jest bistro. Jeżeli zastanawiasz się, czym różni się ono od tradycyjnej restauracji, poniższy artykuł jest dla Ciebie.

Czym jest lokal bistro?

Bistro jest to rodzaj małego lokalu gastronomicznego, którego charakter opiera się na połączeniu cech restauracji, kawiarni oraz baru. W tego typu miejscach panuje na ogół bardziej swobodna atmosfera niż w klasycznych restauracjach. Lokale bistro posiadają w swojej ofercie zarówno szybkie przekąski, które można spożyć przy barze, jak i całe zestawy obiadowe. Korzeni lokali typu bistro należy szukać we Francji, a konkretnie w Paryżu.

Ten rodzaj lokalu nie zajmuje zazwyczaj dużej powierzchni i charakteryzuje się dosyć niskimi cenami. W swoim menu bistro oferują raczej proste i szybkie do przyrządzenia potrawy. Tradycyjne, pochodzące z Francji bistro często były zlokalizowane na rogach ulic oraz posiadały przeszklone ściany uchylne, które wychodziły wprost na ulicę. Osoby z Debrzna i okolic zachęcamy do sprawdzenia frazy bistro w Debrznie.

Różnice pomiędzy lokalem bistro a restauracją

Restauracja to rodzaj eleganckiego lokalu gastronomicznego, który posiada obsługę kelnerską oraz nakryte stoliki. W swoim menu posiada na ogół wykwintne potrawy, które przygotowywane są od podstaw. Aranżacja wnętrza restauracji jest na ogół elegancka, obowiązuje w niej konkretna etykieta, a sam lokal często serwuje tematyczne jedzenie. Może być on poświęcony konkretnej kuchni z różnych regionów świata.

Bistro jest zdecydowanie mniejszym lokalem. Tak jak już wspomniano – łączy on w sobie cechy restauracji, kawiarni i baru. Panuje w nim bardziej swobodna atmosfera, a serwowane posiłki i przekąski są na ogół prostymi i popularnymi daniami. Jest to miejsce, do którego można przyjść spontanicznie, napić się kawy i zjeść drobny posiłek lub obiad. Jeżeli masz ochotę skosztować smacznej, domowej kuchni, zajrzyj do lokalu Zielone Bistro w Debrznie.

Dodaj komentarz