Deska podłogowa – co decyduje o jej jakości ?

jakosc deski podlogowej

Każda deska podłogowa jest gwarancją jakości, wytrzymałości i jakości, a dzięki przemysłowi stolarskiemu, deska podłogowa potrafi być też bardzo okazałym podłożem do praktycznie każdego typu pomieszczeń naszego domu. Jak więc rozpoznać odpowiednią deskę?

Zróżnicowane gatunki desek podłogowych

Gatunków kilka rodzajów takich wyrobów, jak deska podłogowa: deska dębowa, deska jesionowa, deska sosnowa, deska warstwowa i deska tarasowa. Deski dębowe są produktem najwyższej jakości. Są produkowane z dębu i są drewnem charakteryzującym się wyjątkową trwałością. Takie deski dobrze się nadają do mocno eksploatowanych pomieszczeń np. przedpokój czy salon. Deska jesionowa posiada albo białą barwę drewna, albo jest zbliżona do naturalnego koloru drewna. Służą one przede wszystkim do stylizacji i są bardzo cienkie w porównaniu do innych rodzajów drewna. Deska sosnowa jest bardzo przyjaznym produktem, gdyż drobne pęknięcia nie stanowią od razu podstawy do wymiany deski na inną, gdyż nawet tak uszkadzana zachowuje swoje właściwości. Deska warstwowa jest wyższą szkołą jazdy, gdyż składa się z precyzyjnie dobranych i trwale połączonych warstw. Posiada bardzo wysoką odporność na zmiany temperatury czy wilgotność powietrza, więc jest bardzo dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie pomieszczenie jest narażone na zmienne warunki pogodowe. Deska tarasowa posiada charakterystyczne wyżłobienia i jako funkcjonalna dekoracja świetnie się nadaje na wykończenie naszego przydomowego tarasu. Nie trzeba się martwić o pogodę, gdyż mikroskopijna struktura tej deski podłogowej pozwala na naturalne odprowadzanie nagromadzonej wody.

Wybór deski podłogowej

Każda deska jest dobrym wyborem, przez co czasami zdecydowanie się na najlepszą opcję może być kłopotliwe. Deski we Wrocławiu są oferowane w każdego rodzaju gatunkach, co nie zawsze ma miejsce w przypadku innych miast wojewódzkich. Dlatego należy najpierw dokonać wyczerpującego researchu gdzie w pobliżu możemy znaleźć firmę mogącą zaoferować odpowiednie rodzaje desek.

Dodaj komentarz