Dlaczego warto zainwestować w rolety na wymiar?

rolety okienne

Obecnie rolety cieszą się dużą popularnością i bardzo często, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach zastępują tradycyjne firany i zasłony. Montowane są nie tylko w mieszkaniach i domach, ale również w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, urzędy, biblioteki, a także w lokalach usługowych. Często jednak oferowane przez producentów modele nie są właściwie dopasowane do oczekiwań inwestora, a także parametrów okna. W takim wypadku warto zainwestować w rolety na wymiar. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Podpowiadamy. 

Rolety na wymiar a dopasowanie do okna

Warto zainwestować w rolety na wymiar ze względu na to, że wskazując producentowi takich elementów konkretny rozmiar okna, możemy liczyć na produkt idealnie dopasowany do jego rozmiarów. Dodatkowo istnieje możliwość spersonalizowania zamówionych przez nas rolety. Dzięki temu mamy do wyboru szeroką gamę różnych kolorów i wzorów, a także materiałów takich elementów.

Rolety wewnętrzne najczęściej wykonywane są z tkanin poliestrowych lub innych włókien syntetycznych, ponieważ charakteryzują się one dobrą trwałością, odpornością na blaknięcie i odbarwienia, a także mniejszą kurczliwością i podatnością na odkształcenia. Z tego powodu łatwo jest je utrzymać w czystości. Jednak dla fanów ekologicznych rozwiązań producenci rolet przygotowali również modele z lnu i bawełny, które wyróżniają się przyjemną w dotyku fakturą.

Rolety na wymiar a stylistyka pomieszczenia

Warto postawić na rolety na wymiar w Bielsko Białej, ponieważ możemy te elementy idealnie dopasować do stylistyki pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Z tego powodu na przykład we wnętrzach urządzonych w stylu glamour mogą być one dodatkowo ozdobione na przykład cyrkoniami, kryształkami czy cekinami, dzięki czemu nabiorą niepowtarzalnego charakteru.

Z kolei w nowoczesnych pomieszczeniach możemy postawić na białe modele wykonane z lnu, które świetnie zastąpią tradycyjną firanę i nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo decydując się na modele na wymiar, identyczną kolorystykę i stylistykę możemy zastosować w całym domu, niezależnie od wielkości okna, a także jego kształtu.

Dodaj komentarz