Folia pęcherzykowa i jej zastosowanie

folia babelkowa

Pakowanie delikatnych produktów może czasem przysporzyć pewnych problemów. Wymagane jest wtedy znalezienie sposobu na odpowiednią ich amortyzację tak, by nie zostały uszkodzone podczas transportu i przechowywania. W tym celu świetnie sprawdza się folia pęcherzykowa, która nazywana jest czasem również folią bąbelkową.

Czym jest folia pęcherzykowa?

Praktycznie każdy z nas zamawiając z dostawą urządzenia elektroniczne, czy też ceramiczne lub inne przedmioty podatne na uszkodzenia spotkał się z folią pęcherzykową. Jest to specjalna folia, która jest stworzona przy pomocy pęcherzyków z powietrzem od których pochodzi nazwa folia pęcherzykowa umieszczonych pomiędzy warstwami folii polietylenowej.

Folia bąbelkowa jest chętnie wybierana przez producentów różnego rodzaju produktów podatnych na uszkodzenia mechaniczne z racji na swe właściwości. Jest ona co najważniejsze bardzo elastyczna i posiada zdolności amortyzacyjne. Do tego folia pęcherzykowa jest odporna na rozrywanie i wodoodporna, dzięki czemu świetnie zabezpiecza pakowany przedmiot przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami czy też wilgocią.

Z folii pęcherzykowej korzysta się często również z powodu jej niskiej wagi, możliwości wielokrotnego wykorzystania oraz przez to, iż jest to produkt ekologiczny, który może zostać poddany recyklingowi.

Jak wykorzystywana jest folia pęcherzykowa?

Z folii pęcherzykowej najczęściej korzysta się oczywiście przy pakowaniu oraz zabezpieczaniu przesyłek do czego nadaje się świetnie absorbując drgania i wstrząsy, a także chroniąc produkt przed zanieczyszczeniami i wilgocią. W celu wysyłki z folii pęcherzykowej korzysta się nie tylko poprzez owinięcie transportowanego przedmiotu, ale też jako wypełnienie paczki. W tej roli folia bąbelkowa świetnie zastępuje na przykład popularne „chipsy”.

Folia pęcherzykowa to bardzo popularny materiał doceniany w wielu branżach z racji na swoje wszechstronne zastosowania. Może ona służyć do amortyzacji przedmiotów w transporcie, ocieplania domu, zabezpieczenia basenu czy też roślin w okresie zimowym.

Dodaj komentarz