Na czym polega renowacja obiektów zabytkowych?

renowacja zabytkow

Renowacja obiektów zabytkowych to specyficzne prace remontowe mające na celu zachowanie budynku w dobrym stanie bez dużej ingerencji i zmian. Czym jest renowacja zabytków i jak przebiega?

Renowacja obiektów zabytkowych w Poznaniu

Renowacja obiektów zabytkowych w Poznaniu to nic innego jak utrzymanie obiektu jak najdłużej w dobrym stanie. Renowacja składa się z wielu procesów, pierwszym z nich jest dokładna inwentaryzacja, a także analiza stanu obecnego, opracowanie technologii i kolejności wykonywania prac. Bardzo ważnym elementem podczas przygotowań do działań renowacyjnych jest dobranie odpowiednich materiałów, ich skład chemiczny musi współgrać z tymi zastosowanymi lata temu. Chodzi między innymi o tynki osuszające, spoiwa i zaczyny iniekcyjne. Jeżeli mury są zawilgocone, to nie będą miały możliwości oddawania pary wodnej, jeśli zastosujemy cement.

Dodatkowym utrudnieniem może okazać się także zastosowana powłoka malarska. Podobnie trzeba potraktować inne materiały budowlane, takie jak szpachle, kleje konstrukcyjne, termoizolację, tynki i uszczelnienia. Wszystkie tego typu elementy muszą być dobrze przemyślane. Jak widać, renowacja obiektów zabytkowych wymaga specjalnego przygotowania, wiedzy i doświadczenia, dlatego takie prace powinna przeprowadzać profesjonalna firma.

Ocieplanie starych kamienic w Poznaniu

Stare kamienice są niesamowicie energochłonne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Niestety każdy, kto kiedykolwiek mieszkał w kamienicy, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że komfort termiczny takich budynków jest niski, a koszty eksploatacji w sezonie grzewczym wysokie. To dlatego wielu inwestorów decyduje się na ocieplanie starych kamienic w Poznaniu. Prace dociepleniowe w kamienicach są wymagające, jednak warto zdecydować się na taki krok. Realizacja takiego remontu wymaga zaangażowania doświadczonej ekipy, która zna się na rzeczy. Najlepiej zdecydować się na współpracę z firmą specjalizującą się w pracach przy zabytkowych nieruchomościach. W tym wypadku bowiem będzie można liczyć na dopasowanie najlepszym rozwiązań.

Dodaj komentarz