Polerowanie lakieru – na czym polega?

polerowanie lakieru

Dbanie o dobry wygląd samochodu osobowego świadczy sporo o jego właścicielu lub osobie, która go użytkuje. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na dbanie o to, by ich auta były w dobrym stanie i zawsze prezentowały się świetnie. Często zabierają je na przykład na polerowanie lakieru. Na czym ono polega i gdzie oferowana jest usługa polerowania lakieru?

Kto oferuje polerowanie lakieru?

Najczęściej na polerowanie lakieru nasze auto zabierzemy na dobre myjnie samochodowe, w których pozostawiamy samochód, a on następnie jest dokładnie czyszczony. Coraz częściej takie firmy specjalizują się też w car detailingu, czyli dość młodej, lecz ciekawej działalności, którą można porównać do spa dla samochodów osobowych. Takie firmy odnajdziemy z pomocą frazy „polerowanie lakieru Szczecin„.

Korzystając z takiej frazy w internecie szybko znajdziemy firmy, które oferują polerowanie lakieru. Zanim jednak wybierzemy którąś z nich warto dobrze sprawdzić opinie pozostawione przez klientów. Źle wykonane polerowanie lakieru może mieć bowiem tragiczne skutki dla lakieru w naszym samochodzie.

Na czym polega polerowanie lakieru?

Polerowanie lakieru to nic innego jak usługa, która ma przywrócić błysk lakierowi, który ten miał w momencie, gdy auto opuszczało salon. Od wtedy w lakier wdało się mnóstwo mikroskopijnych zabrudzeń, które jednak mają istotny wpływ na jego wygląd, a nie da się ich po prostu usunąć. Nie zapominajmy także o obecności wielu mikrouszkodzeń od na przykład drobinek piasku, które czasem uderzają w samochód w trakcie jazdy. Wszystko to powoduje, że lakier nie wygląda jak wcześniej.

Gdy zdecydujemy się jednak na polerowanie lakieru wpierw auto jest dokładnie myte. Mowa tu o każdym jego elemencie w tym o felgach. Z powierzchni usuwa się wtedy wszystkie zabrudzenia, w tym nawet smołę, czyt eż asfalt. Następnie glinkuje się lakier, dokładnie osusza, a także poleruje lakier tak, by usunąć wszelkie nierówności i zapewnić idealnie gładką i błyszczącą powłokę, niczym tą, która była na aucie w momencie jego wyprodukowania.

Dodaj komentarz