Spojlery do ciężarówek – jakie są korzyści z ich montażu?

tuning ciezarowek

Nie da się ukryć, że rynek motoryzacyjny jest bardzo rozległy i dotyczy bardzo wielu, różnych zagadnień. Jednym z nich jest modyfikowanie pojazdów, które określa się mianem tuningu. Proces ten dotyczy bardzo wielu maszyn i ma na celu poprawę nie tylko osiągów samej maszyny, lecz także uwydatnienie jej walorów estetycznych. Warto zatem zastanowić się jakie rozwiązanie przygotowali producenci części dla samochodów ciężarowych. Okazuje się, że tuningowanie ciężarówek to bardzo popularna technika. Niesie ona za sobą szereg najróżniejszych zalet, które warto sprawdzić. Do jednych z najciekawszych rozwiązań należy montowanie spojlerów w ciężarówkach. Co warto wiedzieć na ten temat?

Po co w ciężarówce montowane są spojlery?

Zazwyczaj, gdy mówi się na temat spojlerów, na myśl przychodzą samochody sportowe i wyścigowe. Tak najczęściej ta opcja tuningu się kojarzy. Jak się jednak okazuje, spojlery do ciężarówek w Mazowieckim to bardzo popularna technika tuningu. Niesie ona za sobą szereg zalet, o których warto wspomnieć. Na początek trzeba wiedzieć, że sam spojler odpowiada za polepszenie aerodynamiki w pojeździe. Montować można go np. na dachu. Taki spojler wówczas dzięki powietrzu dociska samochód do jezdni. Sprawia to, że komfort jazdy i aerodynamika rośnie. Innym rodzajem spojlera jest spojler zderzakowy. Takie rozwiązanie sprawia, że powietrze kierowane jest ku górze. Dzięki temu znikają groźne dla ładunku turbulencje, a sam samochód zyskuje na sterowności. Jak widać, mimo że ciężarówka nie rozwija dużych prędkości to spojlery również znajdują zastosowanie.

Kwestie związane z oszczędnością

Dobrej jakości spojlery Lamebax dzięki zwiększeniu aerodynamiki przyczyniają się dni zmniejszenia spalania paliwa nawet o 15%. W większej skali jest to bardzo duża oszczędność. Spoljer wpływa też na prawidłową pracę silnika, a ponadto dzięki lepszej aerodynamice można zauważyć mniejszą emisję spalin. Jest to rozwiązanie w sam raz na aktualne czasy, kiedy warto zadbać o środowisko.

Dodaj komentarz