Wywóz nieczystości płynnych z prywatnej posesji – co trzeba wiedzieć?

wywoz sciekow

Wywóz ścieków z prywatnej posesji jest prawnym obowiązkiem właściciela w sytuacji, gdy jego dom nie jest podłączony do systemu kanalizacyjnego. Nieczystości przechowywane w specjalnym przydomowym pojemniku podziemnym, którego opróżnianiem zajmują się prywatne firmy asenizacyjne. Co warto na ten temat wiedzieć? Wyjaśniamy.

Wywóz ścieków – o czym należy wiedzieć?

Jeśli chodzi o wywóz szamba w Trójmieście to zajmują się tym firmy, które posiadają na wyposażeniu specjalne pojazdy służące do przewozu oraz wypompowywania ścieków. Właściciel nieruchomości na której znajduje się szambo zgłasza potrzebę opróżnienia zbiornika oraz ustala indywidualny termin realizacji tej usługi. Wiele firm asenizacyjnych świadczy swoje usługi w elastycznych godzinach dopasowanych do potrzeb swoich klientów. Odbiór ścieków jest więc w większości przypadków możliwy do późnej pory nocnej oraz także w soboty.

Warto wiedzieć, że cena usługi jest zawsze stała i zależy bezpośrednio od pojemności zamawianego pojazdu. Jeśli więc zbiornik jest wypełniony zaledwie do połowy to właściciel i tak zapłaci pełną, regularną cenę za taką usługę. Z tego też powodu wiele firm zaleca montaż niewielkiego czujnika we wnętrzu pojemnika. Dzięki temu właściciel nie musi manualnie weryfikować aktualnego zapełnienia. Urządzenie poinformuje go w sposób bezprzewodowy o konieczności zamówienia usługi wywozu ścieków. Nie należy od tego momentu zwlekać do ostatniej chwili z zamówieniem pojazdu. Bywa i tak, że firmy asenizacyjne są mocno obłożone zleceniami, więc natychmiastowy wywóz nie zawsze jest możliwy.

Wywóz nieczystości płynnych – jak się przygotować?

Warto upewnić się, że na naszej posesji znajduje się wystarczająca ilość miejsca, aby można było bez większych trudności manewrować większym pojazdem ciężarowym. W tym celu należy sprawdzić czy możliwy jest bezpieczny kąt otwarcia bramy oraz czy żadne obiekty nie zakłócają dojazdu do szamba. Jeśli odbiór nieczystości planowany jest podczas naszej nieobecności to należy wcześniej poinformować kierowcę o możliwościach manewrowych na naszej posesji.

Dodaj komentarz