Ea origin

Cyfrowa dystrybucja gier to w zasadzie coraz śmielej wypiera tradycyjne formy ich sprzedaży. Już w zasadzie nie kupujemy wydań pudełkowych, gdyż gry komputerowe możemy znacznie szybciej i prościej kupić się w formie cyfrowej. Do tej pory dość popularne były takie sklepy jak Steam czy też Gog.com. Niemniej jednak ostatnimi czasy również Electronic Arts, czyli jeden z największych wydawców gier na świecie, postanowił wkroczyć na rynek cyfrowej dystrybucji gier. Stworzył więc EA Origin, czyli w wirtualny sklep do dystrybucji wychodzących spod swoich skrzydeł gier.

W jaki sposób można korzystać z EA Origin?

Jak można korzystać z Origin? Na jaką ofertę możemy liczyć? Przede wszystkim na stronie internetowej Origin możemy znaleźć w zasadzie wszystkie gry, które wydawane są przez Electronic Arts. Możemy  założyć oczywiście swoje konto, dzięki temu będziemy mogli przeglądać wszystkie dostępne gry, a także wybrać interesujące nas tytuły i dokonać zakupu. Oczywiście nie zawsze musimy decydować się na rozwiązania płatn. Albowiem na Origin znajdziemy również mnóstwo gier darmowych. Oczywiście grać możemy z poziomu przeglądarki Niemniej jednak jeśli chcemy pobrać grę na nasz komputer, to musimy posiadać w ustawieniach klienta Origin na deskop.

Czym jest klient Origin na deskop?

Czym jest klient Origin na Desktop? To specjalne ustawienie na koncie Origin, które umożliwia nam pobranie wybranej gry na nasz komputer. Wystarczy, że wyjdziemy na podstronę “Pobierz Origin” i tam musimy kliknąć opcję “Pobierz Origin na PC”. Oczywiście warto pamiętać taka opcja wymaga abyśmy w naszym komputerze posiadali przynajmniej 150 MB wolnego miejsca. Wymagania dotyczące posiadanego przez nas systemu, procesora, pamięci RAM, a także karty graficznej nie są zaporowe.

Jakie gry na Origin?

Zastanówmy się więc, jaka oferta czeka na osoby, które zdecydowały się założyć konto na Origin? W jakie gry można tam pograć? Przede wszystkim na platformie tej mamy dostęp do prawie wszystkich wydań popularnej wśród fanów futbolu gry FIFA. Niewątpliwie jest to raj dla miłośników piłki nożnej. Znajdziemy tam zarówno całkiem nowe wydanie tej gry, jak i również wydania z lat poprzednich. Dlatego też możemy cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie jak grało się nawet kilkanaście lat temu. FIFA to niewątpliwie lider wśród symulatorów piłki nożnej. Dodatkowo na Origin znajdziemy również gry zupełnie innych gatunków – gry akcji, FPP, gry logiczne, platformówki, gry przygodowe, RPG, czy też science fiction. Ciekawą ofertę znajdziemy również symulacjach, czy też w grach zręcznościowych. Z pewnością każdy gracz znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie.

Dodaj komentarz