Czym się kierować przy wyborze spodni dresowych męskich na lato?

desy meskie na lato

Za oknami robi się coraz cieplej, a my nie chcemy rezygnować z wygody, jaką zapewniają nam spodnie dresowe męskie. Powszechnie uważa się, że tego typu spodnie odpowiednie są jedynie na okres przejściowy — jesień oraz wiosnę. To właśnie wtedy potrzebujemy nieco grubszych, ale wygodnych spodni, które będziemy mogli założyć na trening, do szkoły, na uczelnię czy do pracy. Czym kierować się przy ich wyborze?

Fason spodni dresowych męskich na lato

Rozmiar spodni dresowych męskich to główny czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednią odzież. Jako niezobowiązujący element garderoby najczęściej będą one „na luzie”. Coraz częściej jednak możemy spotkać się ze zwężanymi nogawkami dresów. 

W ofertach sklepów znajdziemy także coraz więcej spodni dresowych z prostymi nogawkami. To właśnie ostatnie z nich będą idealne na lato — nie będą przylegać do naszych nóg, dzięki czemu te nie spocą się pod wpływem wysokiej temperatury. Bardzo często są one także uszyte z przewiewnych materiałów. 

Rozmiar takich spodni powinien być dopasowany do rozmiaru, jaki nosimy na co dzień, aby te nie zwisały. Wiele osób pomyśli sobie teraz, że większe spodnie dadzą nam więcej swobody. Oczywiście, tak. Jest tylko jedno „ale”. Nogawki mogą okazać się zbyt długie, a pas za szeroki. Tego typu spodnie powinno się wybierać zawsze zgodnie z rozmiarem. Spodnie dresowe męskie z prostymi nogawkami znajdziemy także w dużych rozmiarach — więcej o zasadach ich wybierania znajdziesz tutaj: https://biegowe.pl/2020/07/po-powrocie-z-pracy-lubisz-cwiczyc-postaw-na-spodnie-dresowe-najwyzszej-jakosci.html

A co jeśli lubimy ćwiczyć latem? 

Inaczej sprawa wygląda z krótkimi spodenkami dresowymi na lato. Te bez problemu możemy wybierać rozmiar mniejsze czy większe — w zależności od naszych preferencji. Posiadają one najczęściej gumkę, dzięki której dopasujemy spodenki do naszej talii. 

Jeżeli chcemy uzyskać nieco bardziej swobodny look, postawmy na szerokie krótkie spodenki. Chcąc zainwestować w dresy do pracy czy na uczelnię, wybierajmy bardziej skrojone, dopasowane modele.

Jaki kolor spodni dresowych męskich wybrać na lato?

Kolor ma znaczenie. Oczywiście, najbardziej popularne i uniwersalne spodenki są w kolorze czarnym. Nie będzie do jednak dobry wybór na lato. Zdecydowanie lepiej postawić na białe spodnie dresowe męskie. Kolor biały odbija bowiem światło, dzięki czemu nie odczujemy wysokich temperatur panujących na dworze, a jednocześnie zachowamy luźny styl oraz wygodę. 

Modne spodnie dresowe męskie na lato to także te posiadające motyw kratki. Cieszą się one wyjątkową popularnością od kilku sezonów. Są luźne, wygodne, a jednocześnie zachowują w naszej stylizacji klasę i elegancję.

Dodaj komentarz