Docieplanie dachów – jakie metody się wykorzystuje?

docieplanie dachow

Docieplanie dachu to zabieg szczególnie mocno pożądany przed zbliżającą się zimą. Istnieje co najmniej kilka metod, które można w tym celu wykorzystać. Czym się charakteryzują i która z nich jest najskuteczniejsza? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można poniżej. 

Jakie są metody docieplania dachów?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na docieplenie dachu jest wykorzystanie wełny mineralnej. Grubość wyłożenia powinna liczyć od 20 do 25 centymetrów. Wełna mineralna układana jest warstwami. Pierwsza z nich kładziona jest pomiędzy krokwiami. Wspomnianą warstwę powinna oddzielać od desek dachowych niewielka, licząca około 4 cm luka, która pozwoli materiałowi oddychać. Druga warstwa kładziona jest pod krokwiami.

Innym sposobem na docieplenie dachu jest skorzystanie ze styropianu. Jest to materiał tańszy od wełny mineralnej, jednak jego wadą jest niska elastyczność, która utrudnia szczelne wypełnienie przestrzeni pomiędzy krokwiami. W tym przypadku kluczowy jest dobór odpowiedniego rozmiaru płyt styropianowych. Osoby z Łodzi lub okolic zachęcamy do sprawdzenia w Google wyszukiwania docieplanie dachów w Łodzi.

Docieplanie dachów – sposoby

Docieplanie dachów bardzo często odbywa się przy użyciu pianki poliuretanowej. Jest to metoda nowocześniejsza niż wcześniej wymienione, a przez to i droższa. Grubość izolacji wykonanej za pomocą pianki PUR powinna wynosić około 20 cm. Jest ona nakładana przy użyciu specjalnego pistoletu, który pozwala na szybkie wypełnienie wszystkich zakamarków substancją. Jest to bardzo skuteczny sposób docieplania.

Cieszącym się popularnością sposobem docieplania dachów jest także użycie celulozy. Substancję w postaci granulek wdmuchuje się pod ciśnieniem. Jest to proces szybki oraz skutecznie wypełniający wszelkie zakamarki. Jest to również sposób, który można wykorzystać przy błędnie wykonanym ociepleniu. Osoby zainteresowane docieplenie dachu lub jego naprawą zachęcamy do sprawdzenia w wyszukiwarce frazy obróbka blacharska dachów w Łodzi.

Dodaj komentarz