Obsługa techniczna budynków – jakie usługi obejmuje?

obsluga techniczna budynkow

Jednym z obowiązków właścicieli budynków użytku publicznego, który został określony w przepisach prawa budowlanego jest dbanie o stan techniczny budynku. To z kolei wymaga znalezienie firmy, która zajmie się profesjonalną i terminową obsługą budynku tak, by wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Jakie usługi obejmuje obsługa techniczna budynków i po czym poznać dobrą?

Jakie usługi obejmuje obsługa techniczna budynków?

To jakie usługi obejmować będzie obsługa techniczna budynków w Krakowie zależy tylko i wyłącznie od tego jak zostanie skonstruowana umowa pomiędzy właścicielem budynku a firmą, która podejmuje się tego zadania. W jej skład może wchodzić naprawdę wiele różnych usług, których celem jest jedno. Zadbanie o dobry stan techniczny budynku.

Podstawowa usługa, która jest fundamentem zadania jakim jest obsługa techniczna budynków w Krakowie to kontrola stanu technicznego konstrukcji budynku, a także obecnych w nim instalacji. Oprócz tego można liczyć też na okresowe prace konserwacyjne, dzięki którym budynek pozostanie w dobrym stanie technicznym przez dłuższy okres.

Na co zwracać uwagę wybierając wykonawcę obsługi technicznej budynku?

Jedna z najważniejszych kwestii, gdy potrzebna jest nam obsługa techniczna budynku to dyspozycyjność firmy. Powinna ona być w stanie przyjmować zgłoszenia o różnych awariach o każdej porze i być w stanie je błyskawicznie usunąć po to, by budynek mógł dalej odpowiednio pracować i być wykorzystywany do swojego głównego celu. W ten sposób można też szybko ograniczyć ryzyko katastrofy budowlanej, czy też narażenia się na spore koszty, które mogą się pojawić, gdy będziemy zwlekać z usunięciem usterki.

Ważna jest też terminowość. Firma powinna zawsze wywiązywać się z ustaleń dotyczących terminów, gdyż to, co ile konieczne jest wykonanie przeglądu budowlanego jest określone ustawowo i spóźnienie się może narazić nas na całkiem spore koszty, których można uniknąć, gdy firma, która zajmuje się obsługą techniczną budynków będzie działać terminowo.

Dodaj komentarz