Pomoc w uzyskaniu kredytu – jak wybrać specjalistów?

doradca kredytowy

Ilość ofert kredytowych na rynku zwiększa się z roku na rok. W gąszczu skomplikowanych informacji ciężko zdecydować, która propozycja będzie dla nas najkorzystniejsza finansowo. Z pomocą przychodzą doradcy kredytowi, którzy pomogą nam dokonać prawidłowego wyboru. Na co zwrócić uwagę przez rozpoczęciem współpracy? Odpowiadamy.

Co cechuje dobrego doradcę kredytowego?

Decydując się na współpracę z konsultantem finansowym należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Podręcznikowa wiedza w tym zawodzie to nie wszystko. Kompetentny doradca potrafi doskonale wykorzystać ją w praktyce. Drugą sprawą jest specjalizacja. Wiele osób zajmujących się doradztwem kredytowym specjalizuje w konkretnych rodzajach pożyczek. Warto wybrać doradcę, którego kompetencje idealnie odpowiadają naszym potrzebom.

Praca specjalisty finansowego opiera się na kontakcie z drugim człowiekiem. Dobry doradca powinien odznaczać się więc wysokim poziomem umiejętności interpersonalnych. Nie powinny się one objawiać jedynie poprzez zwykłą życzliwość. Konsultant przede wszystkim powinien posiadać zdolność do prostego wytłumaczenia swojemu klientowi skomplikowanych zagadnień finansowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty kredytowego?

W pierwszej kolejności warto spytać znajomych o ich własne doświadczenia. Być może znają oni doradców, których warto polecić. Przy okazji możemy się również dowiedzieć, jakich lepiej unikać. Każdy specjalista posiada swój profil biznesowy w Internecie. Przed podjęciem współpracy opłaca się zapoznać ze znajdującymi się pod nim komentarzami. Opinie klientów są zawsze bardzo cenną wskazówką.

W trakcie analizy profilu warto zwrócić uwagę dla kogo pracuje dany specjalista. W wielu przypadkach doradcy zatrudnieni są przez konkretne banki, a to z kolei stoi w sprzeczności z naszym interesem. Rolą doradcy kredytowego jest przedstawić oferty różnych instytucji świadczących usługi kredytowe, a nie zachęcać do skorzystania z usług swojego pracodawcy. Szeroki wybór warszawskich specjalistów kredytowych znaleźć można zamieszczając w wyszukiwarce frazę pomoc w uzyskaniu kredytu w Warszawie.

Dodaj komentarz