Zakład pogrzebowy – jaki jest zakres jego usług?

Cmentarz

Pochowanie bliskiej osoby to trudne i bardzo emocjonujące przeżycie. Stając w obliczu śmierci osoby najbliższej często nie wiemy, jak odnaleźć się w nowej i traumatycznej sytuacji. Dlatego też warto skorzystać z usług zakładu pogrzebowego. 

Zakład pogrzebowy – jakie usługi oferuje?

Do zakładu pogrzebowego udajemy się, aby załatwić wszelkie niezbędne formalności związane z pogrzebem. Wiele zakładów oferuje pomoc w załatwieniu wszelkich spraw urzędowych, związanych z wydaniem aktu zgonu czy zgłoszeniem wniosku do ZUSu o zasiłek pogrzebowy.  Do typowych usług należy też kompleksowa obsługa pochówku, czyli przygotowanie formalności cmentarnych, przygotowanie trumny i urny i transport we właściwe miejsce – do kościoła, a później na cmentarz.

Zakład pogrzebowy w Warszawie na Woli to nie tylko wybór trumny, ale również transport ciała z kostnicy szpitalnej, z domu do domu pogrzebowego i wynajem chłodni, w której przechowywane jest ciało do dnia pogrzebu. Zakłady pogrzebowe świadczą także usługi przygotowania ciała do pogrzebu. Obmywają ciało, wykonują makijaż czy rekonstrukcje ciała, ubierają zmarłego i układają odpowiednio w trumnie.

Inne usługi zakładu pogrzebowego związane z pochówkiem

Większość zakładów pogrzebowych, na przykład Funeral Zakład Pogrzebowy, oferują profesjonalne doradztwo w wyborze trumny lub urny dla zmarłego. W zakładzie pogrzebowym wybierzemy trumnę lub urnę i dodatkowo będziemy mieć możliwość zamówienia wieńców pogrzebowych. Kolejna usługa, jaką można umówić jest oprawa muzyczna ceremonii. Niektóre zakłady pogrzebowe świadczą także usługę międzymiastowego i międzynarodowego transportu zwłok. To nie tylko przetransportowanie ciała, ale również załatwienie wszelkich formalności z tym związanych. Zakład pogrzebowy przeprowadzi także usługę kremacji ciała zmarłego.

Wybór odpowiedniego domu pogrzebowego to klucz do sprawnej organizacji pogrzebu. Oferty domów pogrzebowych są różne i wybór zakładu powinien być dostosowany do potrzeb klientów.

Dodaj komentarz